Niton Apollo
LIBS Analiz Cihazı

Thermo Scientific Niton Apollo Portatif LIBS Analiz Cihazı

Önceki Sayfa
niton apollo libs el tipi portatif metal karbon analiz cihazı
EL TİPİ KARBON ANALİZİ!
Thermo Scientific Niton Kalitesiyle Karbon Analizi!
Karbon analizinde portatif devrimi Niton Apollo Portatif LIBS analiz cihazları işletmelere sunmaktadır!
PASLANMAZ ÇELİKLERDE L KALİTE AYRIMI!
90 ppm Karbon Dedeksiyonuyla Paslanmaz Çeliklerde L Kalite Ayrımı!
Paslanmaz çeliklerde L kalite ayrımını Karbon elementinin limitleri belirlemektedir. Niton Apollo düşük karbon dedeksiyonuyla paslanmaz çeliklerde L kalite ayrımını yapmaktadır.
UZUN DÖNEMLİ KARARLI OKUMALAR!
Analiz Performansında Uzun Dönemli Değişmeyen Sonuçlar!
Kısa ve uzun dönemli kararlı okumalarıyla Niton Apollo analiz cihazları yüksek performansa ödün vermeden analizlere devam etmektedir.
KARBON ÇELİKLERİNDE ÜSTÜN PERFORMANS!
Yüksek Performanslı Karbon Analiziyle Karbon Çeliklerinde Kalite Ayrımı!
El tipi analiz cihazlarında dünyanın öncü analiz cihazı Niton Apollo analiz cihazları, doğru ve hassas analizleri karbon dahil 13 elementle birlikte saniyeler içerisinde vermektedir.
7/24 TEKNİK SERVİS HİZMETİ!
Tecrübeli Teknik Servis Kadromuzla, GOLD CLASS Hizmet!
Firmamızın tecrübeli Teknik Servis kadrosuyla bakım ve kalibrasyon hizmetlerinden her türlü ufak ve büyük probleme karşı en hızlı çözüm odaklı hizmet!

Thermo Scientific firmasının çıkartmış olduğu en düşük karbon dedeksiyonuna sahip taşınabilir LIBS(Laser Induced Breakdown Spectroscopy) analiz cihazı!

 

Karbon analizinde Thermo Scientific Niton Apollo LIBS analiz cihazı portatif tasarımıyla düşük alaşımlı çeliklerde, karbon çeliklerinde ve paslanmaz çeliklerde en iyi performansı vermektedir.

 

LIBS analiz cihazları optik emisyon spektrometreleri mantığıyla çalışmaktadir. Bir güç kaynağıyla(LIBS analiz cihazlarında bu lazerdir) numunedeki elektronlar üst yörüngelere gönderilmek için uyarılmaktadır. Boşalan elektronların yerine bir veya iki üst yörüngelerden elektronlar doldurmaktadır. Alt yörüngelere inen elektronlar her elemente özel bir ışık(dalga boyu) göndermektedir. Niton Apollo LIBS analiz cihazında bulunan grating sayesinde gelen ışık dalga boylarına(spektrum) ayrılarak cihazda bulunan sensörler üzerine düşmektedir. Niton Apollo, yazılımında önceden tanımlı dalga boylarına ve düşen ışığın şiddetine göre cihaz hem nitel olarak hem de nicel olarak elemental ve kompozisyon bilgisini kullanıcıya sunmaktadır.

 

Thermo Scientific Niton Apollo taşınabilir LIBS analiz cihazıyla düşük alaşımlı çelikler, karbon çelikleri ve paslanmaz çelikler karbon dahil analiz edilebilmektedir. 90 ppm karbon dedeksiyonu sayesinde paslanmaz çeliklerde L kalite ayrımı yapılabilmektedir. L kalite ayrımı 300 ppm den ( %0,03) düşük karbon (C) değerine sahip malzemeler için kalite belirleyici etkendir. Örneğin, karbon değeri 300 ppm in altında bulunan 304 ve 316 kalite paslanmaz çelikler 304L ve 316L olarak adlandırılmaktadır. Thermo Scientific Niton Apollo LIBS analiz cihazlarıyla L kalite ayrımı da yapılabilmektedir!

 

Niton Apollo LIBS analiz cihazına takılan argon kartuşları sayesinde Karbon(193 nm) gibi düşük dalga boylu elementlerin analizleri de yapılabilmektedir. Bir argon kartuşuyla 200 analiz yapılabilmektedir. 

 

Düşük alaşımlı çelik kalibrasyonuyla 12 element analizi yapılabilmektedir. Al, C, Cr, Cu, Fe, Mn, Mo, Ni, Si, Ti, V ve W

 

Paslanmaz çelik kalibrasyonuyla 13 element analizi yapılabilmektedir. Al, C, Cr, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Nb, Ni, Si, Ti, V ve W

 

Thermo Scientific Niton XL5 analiz cihazlarıyla ilk defa sunulan mikro ve makro kamera özellikleri Niton Apollo LIBS analiz cihazlarında da bulunmaktadır. Mikro kamerasıyla analiz edilecek numunenin fotoğrafını, makro  kamerasıyla analiz bölgesinin fotoğrafı çekilebilmektedir. Çekilen bu fotoğraflar analiz raporuna eklenebilmektedir.

 

Niton XL5 Plus ve XL2 Plus modellerindeki HotSwap özelliği (cihaz kapanmadan pil değiştirme özelliği) Niton Apollo LIBS analiz cihazında da yer almaktadır.

 

Pseudo element ekleme özelliğiyle karbon eş değeri(CE) gibi formüller analiz ekranına eklenebilmektedir ve analiz raporunda görünmektedir.

Karbon Analizinde Portatif Devrim!

Niton Apollo Portatif LIBS Analiz Cihazı

Düşük alaşımlı çeliklerde ve paslanmaz çeliklerde karbon dahil hassas analiz: Niton Apollo El Tipi LIBS Analiz Cihazı!

1064nm lazer gücü ve yüksek çözünlürlüklü CCD sensörleryile Niton Apollo, demir-çelik alaşımlarında karbon çelikleri, düşük alaşımlı çelikler ve paslanmaz çeliklerde karbon dahil 13 elementin en yüksek performanslı analizini yapmaktadır. Tüm bu özelliklerin birleşmesi, kullanıcılara laboratuvar kalitesinde analizi sunmaktadır.

niton apollo libs el tipi portatif metal karbon analiz cihazı
 • 1064nm Lazer Gücü

  Numunelerin yakmasını sağlayan 1064nm enerjiye sahip lazer, kararlı yakım gücüyle Niton Apollo analiz cihazları kararlı analiz sonuçları vermektedir.

 • Yüksek Çözünürlüklü CCD Sensörler

  Thermo Scientific Niton Apollo analiz cihazlarında kullanulan yüksek çözünlürlükteki CCD sensörler sayesinde, tüm elementlerde en düşük dedeksiyonları en yüksek performansla ölçmektedir.

 • Tek Numuneyle Wave Check

  Niton analiz cihazlarının klasiği tek numuneyle sistem denetimi ve kalibrasyon, Niton Apollo analiz cihazlarıyla devam etmektedir.

 • Makro ve Mikro CCD Kameralar

  Niton Apollo'da bulunan Mikro ve Makro kameralarla analiz yapılacak numunenin uzaktan fotoğrafını ve analiz anında analiz yapılan bölgenin fotoğrafları çekilebilmektedir. Bu fotoğraflar analiz raporuna eklenebilmektedir.

 • Kontrol ve Rekalibrasyon Numuneleri

  Niton Apollo portatif LIBS analiz cihazlarıyla yapılan uygulamaya göre kontrol numuneleri ücretsiz olarak verilmektedir.

 • Lazer Güvenlik Önlemleri

  Niton Apollo, numune olmadığında lazerin etkinleşmemesi için 3 farklı güvenlik önlemi alarak kullanıcıları ve işletmeleri korumaktadır.

 • IP-54 Toz ve Suya Karşı Koruma

  Dışarıdan gelecek etkenlere karşı Niton Apollo IP-54 su ve toza karşı koruma özelliklerine sahiptir.

 • Wifi, Bluetooth ve USB Bağlantılar

  Niton Connect yazılımıyla sınırsız bilgisayara Niton XL5 Plus rapor ve uzaktan kontrol Wifi, Bluetooth ve USB bağlantı şekilleriyle yapılabilmektedir.