Metal Hurda ve Geri Dönüşüm

Önceki Sayfa

HURDA METALLERİNİZİ

HIZLICA AYIRIN!

2002'de Niton XLp ve Niton XLt modelleriyle başlayan hurda metal ayrımı, günümüzde Niton XL2, Niton XL2 Plus, Niton XL5 ve Niton Apollo XRF ve LIBS analiz cihazlarıyla daha hızlı, daha hassas  ve daha doğru olarak yüksek performansla devam etmektedir.

Malzemeye doğrultun ve tetiğe basın kolaylığıyla Niton XRF analiz cihazları 1 saniye içerisinde hurdanızın kalitesini operatörlere göstermektedir. 304, 310, 316, 321, 330, 410/420, 420/430 veya 200 serileri fark etmeksizin saniyeler içerisinde metalinizin değerini sizlere en doğru şekilde vermektedir.

 

Paslanmaz Çelik Ölçümlerinde Benzersiz Performans!

Türkiye’de ve Dünya’da en çok tercih edilen Niton XRF analiz cihazları kıymetli metal sektöründe lider cihaz olmayı yıllardır sürdürmektedir. Thermo Scientific’in Niton XRF analiz cihazları elinde bulundurduğu liderlik bayrağını sürdürmek için devam ettirdikleri Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte kuyumculuk ve kıymetli metal sektörü için daha hassas ve daha yüksek performanslı Niton XRF analiz cihazlarını kullanıcılara sunmaktadır.

Alüminyum Bronzu ve Alüminyum Hurdalarında En Hassas Analizler: Niton XRF!

Düşük atom numaralı elementlerin XRF teknolojisiyle ölçümleri bu teknolojinin en zayıf noktasıdır. Niton XL2 Plus, XL3 ve XL5 taşınabilir XRF analiz cihazları Magnezyum, Alüminyum, Silisyum, Fosfor ve Kükürt elementlerinde en düşük dedeksiyonlara inerken en iyi analiz ve ölçüm performansını işletmelere sunmaktadır. Alüminyum bronzunda ve alüminyum alaşımlarında özellikle magnezyumda, alüminyum ve silisyumda en kararlı ve en hassas sonuçları kullanıcılara vermektedir.