Hakkımızda

Önceki Sayfa

Tarihçemiz

Kuruluşumuzdan beri sektörümüzün lideri olmak ve en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız!

1988 yılında iki elektronik mühendisi tarafından kurulan firmamız, optik emisyon spektrometreler, taşınabilir XRF analiz cihazları ve portatif LIBS analiz cihazları satış ve teknik servis desteği hizmetlerini vermektedir.

Metalürji ve döküm sektöründe kullanılan, Japon devi Hitachi‘nin Almanya üretimli Optik Emisyon Spektrometrelerinin ve metal hurda geri dönüşüm, PMI kontrolleri, madencilik, RoHS analizlerinde Thermo Scientific firmasının Amerika Birleşik Devletleri üretimli Taşınabilir XRF Analiz Cihazlarının ve Portatif LIBS Analiz Cihazlarının Türkiye Satış ve Teknik Servis hizmetini vermekteyiz.

Firmamızın kuruluşundan sonra ilk olarak İngiltere merkezli Hilger Analytical firmasının optik emisyon spektrometrelerinin satış ve teknik servisini Türkiye’de vermeye başladı. 2000 yılında Hilger Analytical firmasının kapanmasının ardından Repamet , 2001 yılından itibaren Almanya’da kurulu WAS AG’nin Türkiye distribütörü olarak WAS AG’nin optik emisyon spektrometrelerinin satışını yapmaya başladı. 2007 yılında İngiliz firması Oxford Instruments’ın , WAS AG’yi satın almasıyla birlikte Almanya’daki fabrika artık Oxford Instruments logolu spektrometrelerini 2017 yılına kadar üretmiştir. Japonya merkezli Hitachi , Oxford Instrument Analytical Science GmbH firmasını satın almasıyla, günümüzde de satışını yaptığımız ve teknik servis hizmetini verdiğimiz Optik Emisyon Spektrometreler Hitachi markasıyla üretilmektedir. Türkiye’de 500’ü aşkın optik emisyon spektrometresi satışı yapan firmamız, teknik servis desteğini de sıkı bir şekilde yapmaktadır.

repamet ekip hakkımızda kurumsal teknik kadro temsilcilikler
hitachi almanya
thermo scientific niton amerika

Taşınabilir Niton XRF ve LIBS Analiz Cihazları Dünya Lideri!

Taşınabilir XRF analiz cihazlarındaki gelişimimiz ise 2002 yılında ABD kökenli Niton LLC firmasıyla başlamıştır. Dünyada ilk defa Niton tarafından üretilen taşınabilir el tipi XRF analiz cihazlarıyla sektöre giren firmamız, ülkemizde pek bilinmeyen bu analiz tekniğini yaygınlaştırarak hızlı bir çıkış yakalamıştır. 2007 yılında yine Amerika Birleşik Devletleri merkezli laboratuvar cihazları üreticisi devi Thermo Scientific’in , Niton LLC’yi satın almasıyla, Repamet LTD. ŞTİ. , Thermo Scientific’in Niton Taşınabilir XRF Analiz Cihazları ve Niton Portatif LIBS Analiz Cihazları Türkiye Satış ve Teknik Servis merkezi haline gelmiştir. Bugüne kadar başta metal geri dönüşüm, PMI, kıymetli metal, madencilik, elektronik metal geri dönüşümü, RoHS testleri ve otokatalitik konvertör gibi çeşitli alanlarda 500’ün üzerinde firmaya hizmet vermektedir. 2020 yılında lansmanı yapılan Thermo Scientific Niton Apollo Portatif LIBS Analiz Cihazını ürün portföyüne ekleyen Repamet, sektöründe sağlam adımlarla müşteri memnuniyeti prensibiyle ilerlemektedir.

Ulaşılabilirlik

Her gün daha çok gelişen ve öğrenen kadromuzla daha iyi hizmeti vermek için çalışmaktayız. Ofisimizi aradığınızda cihazlar veya teknik servisle ilgili her türlü sorunuza en doğru yanıtı verecek teknik personelimize ulaşabilirsiniz.

7
Yıllık Tecrübe
2
Teknik Personel
90 +
Spektrometre
40 +
Referans
Mercan Aktürk Niton XL5 taşınabilir XRF analiz cihazı repamet

Teknik Servis

Firma olarak müşterilerimizle olan ilişkimizin asıl olarak satış sonrasında başlamaktadır. Repamet LTD. ŞTİ.’nin satmış olduğu kimyasal analiz cihazlarını kullanmaya başlayan işletmeler için GOLD CLASS olarak nitelendirdiğimiz en iyi teknik servis desteğini vermek için 7/24 çalışmaktayız. Oluşacak problemlere karşı en hızlı şekilde eylem planı oluşturarak. Öncelikle sorunları telefon ve uzaktan bağlantıyla çözmekteyizdir. Uzaktan bağlantıyla çözülemeyen sorunlarda işletmelerimizi ziyaret ederek problemleri yerinde çözmekteyiz.

Bakım anlaşmaları yaparak periyodik olarak spektrometrelerimizi kontrol ederek kalibrasyon ve bakım işlemlerini tamamlamaktayız.