Dökümhaneler ve Üretim

Önceki Sayfa

DÖKÜMÜNÜZÜN

KİMYASAL KONTROLLERİ

Pikten Sferoya, Karbon Çeliklerinden, Paslanmaz Çeliklere, Alaşımlı Pikten Takım Çeliklerine, Alüminyum Külçeden Biyetlere, Yüksek Silisyumlu Alüminyum Külçelerden 7000 serisi Alüminyum Alaşımlara, Elektrolitik Bakırdan Bronzlara, Pirinçten RG5'e!

Hangi tür Alaşımları üretiyorsanız üretin, prosesin her adımında Hitachi Optik Emisyon Spektrometrelerle ocağınızı kontrol ederek hataların önüne geçin!

Ülkemizdeki Üretimin %70’den Fazlası: Pik ve Sfero Döküm!

Günümüzde üreticilerin yanı sıra artık tedarikçilerde siparişini verdikleri malzemelerin üretim sonrasında giriş kalite kontrollerini yapmaya başladılar.  Durum bu şekilde olduğundan üretim anında olabilecek hatalara karşı ocak kontrolleri de daha büyük önem kazanmıştır. Ocaktan aldığınız kokil numuneler hızlıca soğutulmasından sonra Hitachi Optik Emisyon Spektormetresine getirilerek dökümünüzdeki Karbon, Silisyum, Mangan, Krom, Nikel, Magnezyum, Kükürt ve Fosfor başta olmak üzere analiz edilmektedir. CCD ve CMOS sensörlere sahip Hitachi Optik Emisyon Spektrometreleri, 20.000’den fazla kanal ilavesine izin vermektedir. Bu özelliği sayesinde daha hassas analizler ve uzun dönemli kararlı okumalar birleşerek işletmelere daha yüksek performanslı kullanımı sunmaktadır.

Paslanmaz Çelik Kontrollerinizde Krom, Nikel, Mangan ve Molibden Elementleri Kontrol Ederken, Azot’u Liste Dışında Bırakmayın!

Hitachi optik emisyon spektrometreleriyle en ekonomik modelden(Foundry Master Smart) en yüksek performanslı modele(OE750) kadar Azot ölçümü dahildir! Gelişen teknolojiyle üretilen Alman mühendislik harikası Hitachi spektrometreleriyle Krom ve Nikel elementlerinde kararlı ve hassas analizler kullanıcılara sunulmaktadır.

Alüminyum Külçe Üretiminde, Demir, Bakır ve Çinko Limitlerini Kontrol edin!

Hitachi optik emisyon spektrometreleriyle alüminyum alaşım programında standart olarak 30 elementin ölçümü yapılabilmektedir. Artan element sayısı saf metal kontrollerinde istenmeyen elementlerin de kontrol edilerek analiz edilmesini sağlamaktadır. Alüminyum alaşımlarında başlıca ölçülen Magnezyum, Silisyum, Bakır, Çinko, Demir ve Mangan elementlerinde yüksek performanslı analizler Hitachi optik emisyon spektrometrelerle işletmelerce tercih edilmektedir.

Bakır, Sarı, Pirinç, Kalay Bronzu, Kurşun Bronzu, RG5 ve Alüminyum Bronzunda, Doğru ve Hassas Analizler!

Bir spektrometre için en önemli iki unsur doğru analizler sonucu ve aynı numuneden alınan benzer sonuçlardır. Hitachi optik emisyon spektrometrelerle bakır, çinko, kurşun, demir, kalay, nikel, alüminyum, fosfor, kükürt ve bor dahil standart olarak 30 elementin hassas ve doğru analizleri uzun dönemli kararlılıkla birleşerek yüksek performanslı olarak yapılmaktadır. Bu sayede elektrolitik bakır, pirinç veya bronz fark etmeksizin ne üretirseniz üretin en iyi performanslı analiz sonuçlarını işletmelere vermektedir.